10.09.2026

Hoe partners 2 innovate en Menthor samen digitale transformatie tastbaar maken

Digitale transformatie draait niet alleen om software. Het draait vooral om mensen, processen en het creëren van draagvlak voor verandering. Dat ontdekten partners 2 innovate en Menthor tijdens hun samenwerking bij een producent van bouwmaterialen, waar technologie en praktijkervaring elkaar versterken om onderhoudsprocessen naar een hoger niveau te tillen.

Wat begon als een klassiek ERP-project groeide uit tot een bredere transformatie waarbij structuur, change management en asset management centraal kwamen te staan. Dankzij de complementaire expertise van beide bedrijven krijgt de klant niet alleen de juiste tools, maar ook de begeleiding om er succesvol mee aan de slag te gaan.

Twee expertises, één doel

partners 2 innovate ondersteunt bedrijven in hun digitale transformatie door processen te standaardiseren en te vertalen naar performante softwaresystemen. Vanuit hun uitvalsbasis in Thor Park begeleiden ze organisaties in heel Europa bij het optimaliseren van hun bedrijfsvoering.

Menthor, opgericht door Geert Nies in 2013, focust dan weer op asset management. Het bedrijf helpt organisaties om beter inzicht te krijgen in hun installaties, onderhoudsprocessen en investeringen, zodat middelen efficiënt worden ingezet en prestaties verbeteren.

Vanuit die expertise ontstond in 2023 ook Linio.io. Met dit nieuwe platform wil Menthor kleinere bedrijven ondersteunen bij het digitaliseren en professionaliseren van hun onderhoudsactiviteiten. De eerste versie van de oplossing staat klaar en wordt binnenkort voorgesteld aan het brede publiek.

Een samenwerking die ontstond vanuit een concrete klantvraag

De samenwerking tussen beide bedrijven kwam tot stand bij een producent van bouwmaterialen. Kris Ulburghs van partners 2 innovate had er een ERP-systeem geïmplementeerd dat de primaire bedrijfsprocessen ondersteunt, van aankoop tot verkoop.
Toen die processen eenmaal gestroomlijnd waren, kwam een nieuwe uitdaging naar boven. Onderhoudsactiviteiten werden nog grotendeels opgevolgd via Excel-bestanden en losse afspraken. Er ontbrak structuur, duidelijke verantwoordelijkheden en een uniforme manier van werken.

“Op dat moment werd duidelijk dat technologie alleen niet voldoende was”, vertelt het Kris. “Er was nood aan een partner die de brug kon slaan tussen het systeem en de dagelijkse praktijk.”
Daar kwam Menthor in beeld. Het bedrijf hielp niet alleen bij het uitwerken van onderhoudsprocessen, maar zorgde ook voor de noodzakelijke vertaalslag naar de werkvloer. Want zelfs de beste software levert weinig op als medewerkers niet mee zijn in het verhaal.

De brug tussen software en de werkvloer

Wat de samenwerking bijzonder maakt, is de sterke complementariteit tussen beide partijen. partners 2 innovate brengt diepgaande kennis van software, ERP-systemen en digitale processen mee. Menthor vult dat aan met praktijkervaring in onderhoud en asset management. Die combinatie bleek cruciaal om medewerkers mee te krijgen in de verandering.

“Geert spreekt de taal van de mecaniciens, terwijl wij de taal van de software spreken,” klinkt het bij Kris. “Voor de klant maakte dat een enorm verschil.”

Menthor werkt daarbij bewust met verbeterteams waarin medewerkers actief betrokken worden bij het uitwerken van nieuwe werkwijzen. Zo ontstaat niet alleen een beter proces, maar ook een groter gevoel van eigenaarschap bij de mensen die er dagelijks mee werken.

De kracht van het Thor Park-ecosysteem

Voor zowel beide bedrijven speelt Thor Park een belangrijke rol in het ontstaan en versterken van samenwerkingen.

De Get-2-Know-You-sessies zorgen ervoor dat bedrijven elkaar beter leren kennen en sneller opportuniteiten ontdekken. Door regelmatig ervaringen uit te wisselen, ontstaan nieuwe ideeën en verbindingen die anders misschien nooit tot stand waren gekomen.

“Vaak besef je pas tijdens een gesprek hoe goed bepaalde expertises op elkaar aansluiten”, klinkt het bij beide heren.

Daarnaast waarderen beide bedrijven de aanwezigheid van een sterk netwerk van innovatieve ondernemingen. partners 2 innovate werkt regelmatig samen met andere Thor Park-bedrijven, terwijl Menthor via het ecosysteem voortdurend in contact komt met nieuwe kennis, inzichten en potentiële klanten.

Klaar voor de volgende groeifase

Deze samenwerking stopt niet bij één project. Beide bedrijven kijken al vooruit naar nieuwe opportuniteiten.

Menthor werkt momenteel mee aan projecten binnen de Haan Industrial Group, waar klanten ondersteund worden met een geïntegreerde ontzorgingsaanpak rond asset management. Ook Linio.io staat aan het begin van een belangrijke groeifase, waarbij de oplossing verder getest en uitgebouwd zal worden.

Bij partners 2 innovate ligt de ambitie op verdere internationale groei. Het bedrijf wil uitgroeien tot een organisatie van ongeveer 150 medewerkers verspreid over Europa. Tegelijk blijven ze investeren in nieuwe oplossingen, zoals productontwikkelingen, salesportalen en applicaties voor bezoekersregistratie.

Wat beide bedrijven verbindt, is de overtuiging dat succesvolle digitalisering verder gaat dan technologie alleen.

“Wanneer de juiste software gecombineerd wordt met de juiste begeleiding, ontstaat er echte verandering. En dat is precies waar we samen het verschil maken.”

Door hun expertise te bundelen tonen partners 2 innovate en Menthor hoe digitale transformatie niet alleen efficiënter, maar ook menselijker kan worden. Een samenwerking die haar waarde vandaag al bewijst en tegelijk de basis legt voor toekomstige innovaties binnen de industrie.

Blijf op de hoogte van Thor Park

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontdek regelmatig het laatste nieuws, interessante verhalen en updates uit Thor Park. Rechtstreeks in je mailbox.

Velden met * zijn verplicht

Privacy*