Tom Veuskens
Postdoctoraal onderzoeker UHasselt
dr. Tom Veuskens is onderzoeker en software engineer gespecialiseerd in mens-computerinteractie en intelligente CAD-systemen. Hij behaalde zijn doctoraat in de computerwetenschappen aan UHasselt, waar hij onderzoek deed naar begrijpelijke en interactieve manieren om CAD-ontwerpers te ondersteunen. Zijn werk richt zich op het toegankelijker maken van complexe 3D-ontwerptools, zonder de controle en expressiviteit van professionele gebruikers te beperken.

Octave is een nieuw bedrijf dat ontstaan is uit de samenvoeging van vier gevestigde businesslijnen van Hexagon AB. Het softwareportfolio van Octave bestrijkt de volledige levenscyclus van een asset: van ontwerp en bouw tot exploitatie en beveiliging. Octave genereert ongeveer 1,5 miljard dollar aan jaarlijkse omzet, telt wereldwijd meer dan 7.000 medewerkers en opereert als een zeer winstgevend softwarebedrijf.
BricsCAD is een professioneel 2D- en 3D-CAD-platform met native ondersteuning voor het .DWG-formaat. De software ondersteunt het volledige ontwerp-, detailleer- en documentatieproces voor ingenieurs- en ontwerpbedrijven wereldwijd.
Octave BricsCAD heeft zijn hoofdkantoor in Gent en legt een sterke focus op innovatie, waarbij ongeveer 50% van de middelen wordt geïnvesteerd in onderzoek en ontwikkeling (R&D). De BricsCAD-software wordt via meer dan 400 resellers verkocht in meer dan 90 landen en is beschikbaar in 13 talen.
Wouter Nys
Head of R&D Octave BricsCAD
ir. Wouter Nys leidt de globale Onderzoek en Ontwikkeling afdeling van Octave BricsCAD. Na zijn opleiding ingenieur toegepaste natuurkunde aan de UGent begon hij zijn loopbaan als R&D software ingenieur bij BricsCAD. Zijn werk focust voornamelijk op het in vraag stellen van aloude werkwijzen binnen CAD software applicaties, en hierbij het repetiteve werk voor de CAD gebruiker weg te nemen aan de hand van automatisatie en slimme algoritmes. In zijn huidige rol is Wouter verantwoordelijk voor de technologie en innovatie-roadmap voor Octave BricsCAD, waarbij hij een sterk netwerk van industriële en academische partners in Vlaanderen als hefboom voor product-innovatie tracht in te zetten.

CASE: Smart CAD software doesn’t think for you, but with you
Het algemene doel van dit innovatiemandaat is om het werken met parametrische modellen te vergemakkelijken binnen “variational direct modeling” CAD programma’s. In tegenstelling tot volledig automatische manieren om met parametrische modellen te werken,is de focus om begrijpbaarheid van deze CAD tools te verhogen door zogenaamde “intelligibility”-technieken. Deze technieken voorzien designers van suggesties en uitleg, waardoor ze in staat zijn om zelf beslissingen te nemen omtrent parameters en constraints doorheen het ontwerpproces.
